Turbinos remontas – ką daryti, kad būtų užtikrintas ilgas turbinos tarnavimo laikas?

Dirbdama turbina patiria stiprias mechanines apkrovas, kurias sąlygoja sukančių rotorių aukšta išmetamųjų dujų temperatūra (daugiau kaip 700°С) ir slėgis (iki 8 bar). Taip pat didelė apkrova tenka ir slydimo guoliams, kuriuose įmontuotas rotorius – sukimosi greitis siekia 200 tūkstančių ir daugiau apsisukimų per minutę. Turbinos tarnavimo laikas prasitęs naudojant kokybišką variklių alyvą ir oro bei alyvų filtrus.

Naudokite gerą alyvą.
Itin atidžiai pasirinkite variklinė alyvą. Variklis su turbo įpūtimu yra labai reiklus alyvos kokybei ir jos keitimui. Rinkitės tik gerą alyvą iš patikimų tiekėjų. Venkite klastočių. Dažnai reklamuojamos alyvos paprastai būna padirbtos, ypač dažnai –„Castrol“.  Todėl, jeigu yra galimybė pirkite variklinės alyvas tiesiai iš specializuotu auto detaliu parduotuvių arba tai galite padaryti tiesiai pas mus.
Laiku keiskite variklinę alyvą.
Alyvą reikia keisti laiku. Nekreipkite dėmesio į gamintojų teikiamas alyvos keitimo terminų rekomendacijas. Turbininiame variklyje reikia keisti alyvą, nuvažiavus ne daugiau kaip 10000 km. Jeigu ketinate dar ilgai važinėti savo automobiliu, tai keiskite alyvą kas 8 tūkstančius kilometrų. Tačiau itin rimtai priimkite dėmesi i alyvos klampą ir gamintojų rekomendacijas. Rinkitės alyvą, atsižvelgdami į reikalaujamus rodiklius.
Keiskite filtrus.
Keičiant alyvą būtina pakeisti alyvos ir oro filtrus. Keiskite tik žinomos įmonės filtrą, geriausia originalų.
Pašildykite variklį.
Būtinai pašildykite turbininį variklį. Juk esant šaltajai eigai alyva per persipylimo vožtuvą iš karto patenka į variklį, aplenkdama filtrą! Jeigu nepašildytą variklį paleisite didele apkrova, greitai sugadinsite tiek variklį apskritai, tiek ir pirmiausia turbokompresorių.
Variklį reikia ne tik pašildyti, bet ir tinkamai atvėsinti.
Jeigu aktyviai važinėjote, leiskite varikliui apie 1 minutę dirbti šaltąja eiga. Tai itin svarbu turbinoms su neaušinamu guolių korpusu, kuriuose aušinimo funkciją atlieka alyva. Dėl staigaus variklio užgesinimo, dingsta alyvos slėgis,alyvos tiekimas į karštą turbokompresorių sumažėja,todėl turbina perkaista, oksiduojasi ir užsikoksuoja, ant turbinos detalių paviršių susidaro kietosios abrazyvinės dalelės. Jos savo ruožtu sukelia greitesnį turbinos susidėvėjimą.
Nepriekaištingas visų variklio sistemų veikimas.
Turbokompresoriaus konstrukcija tiksliai užprogramuota naudoti konkrečiam varikliui. Todėl griežtai draudžiama keisti kokius nors turbo įpūtimo sistemos nustatymus ir reguliavimus. Pavyzdžiui, bandant didinti įpūtimo slėgį, galima perkaitinti variklį ir pažeisti stūmoklius, cilindrų bloko galvutes arba variklio atramas. Geriau neprogramuokite automobilio variklio, jeigu norite pailginti savo turbokompresoriaus tarnavimo laiką.
Būtina kontroliuoti turbinos darbą.
Jeigu iš turbinos sklinda neįprasti garsai, pastebėjote alyvos nuotėkį arba vibraciją, nedelsdami sustabdykite ir patikrinkite variklį. Negalima apkrauti variklio, nes net mažiausi dideliu greičiu besisukančių detalių trūkumai gali turėti įtakos kitoms sudėtinėms dalims ir jas pažeisti.
Kvalifikuota priežiūra.
Turbinos sukimosi dažnis siekia 200 000 apsukų per minutę. Visos detalės gaminamos su mažiausiomis užlaidomis ir surenkamos paliekant mikroskopinius konstrukcinius tarpelius. Todėl turbinos priežiūrą ir keitimą reikia patikėti specialiai mokytiems ir patyrusiems automobilių meistrams. Taip pat svarbu, kad automobilių serviso įmonėje būtų speciali įranga ir instrumentai dirbti su turbininio įpūtimo sistemomis, pavyzdžiui, turbinos diagnostikai arba balansavimui.